کفش نایک بخرم یا آدیداس ؟

این لوگو حتی از نام نایک هم معروف تر است و در سرتاسر جهان کاملا شناخته شده است. و لوگوی آن در همان سال توسط Carolyn Davidson به قیمت بسیار پایین ۳۵ دلار طراحی گشته است منظور از این لوگو بالهای الهه پیروزی است. واقعا باور کردنی نیست که این فوم ۳۰ درصد سبکتر از فومهای فایلان است و همچنین ضربات و نیروها را به صورت یکنواخت در سطح کفش پخش میکند؛ که در نتیجه آن باعث کاهش فشار به پا و در نتیجه کاهش نقاط درد در پاشنه پا و کف پا میشود. با بررسی این قسمت متوجه شدیم که برند آدیداس ۲۳ سال سابقه و تجربه کاری بیشتری دارد. این کفش به عنوان نمادی از بدن انسان طراحی شده است، بخش توری بالای آن نیز نشان از پوست انسان دارد، پانلهای به عنوان ماهیچهها و عضلات و حلقههای توری نشان دهنده دندههای انسان دارد.

1)کفش نایک ایر مکس مدل Nike Air Max 95:این کفش به عنوان نمادی از بدن انسان طراحی شده است، توری بالای آن نیز نشان ازپوست،پانلهابه عنوان ماهیچهها و حلقههای توری دندههای انسان دارد. به همین دلیل فروش عمده کتانی، خصوصا برند نایک، یا اصلا وجود ندارد یا به سختی یافت میشود. اگر شما محل دوخت نامناسب و قابلیت برگشت ناپذیری کفی، حتی به مقدار جرئی و یا در یک لنگه از کفش ها، را مشاهده کردید مطمئن شوید که این کفش جعلی است. کفش هایی که توسط مارک های معروف مانند نایک کفش ها را با اندازه های استاندارد عرضه می شود در صورتی که کفش را با اندازه ی همیشگی از فروشنده درخواست کردید و 1 یا دو شماره برای پای شما کوچک باشد این کفش ها تقلبی است. فیل نایت در ابتدا تلاش می کرد با تولید کفش در ژاپن و قبضه کردن بازار کفش خورده فروشان در ژاپن بتواند با برند های آلمانی رقابت کند.

برای خرید یک کفش ورزشی نایک باید به این نکته توجه داشته باشید که کفش نایک را برای چه هدفی انتخاب می کنید زیرا کفش های نایک در انواع مختلفی تولید می شوند که هرکدام برای یک هدف خاص مناسب می باشد . زمانی که دونده آمریکایی به نام کنی مور با استفاده کفش تایگر در مسابقات شرکت نمود اما به دلیل طراحی نامناسب نه تنها موفق کسب مدال نشد بلکه صدمه هم دید و درست در همین موقعیت، بورمن طراحی کتونی را مورد واکاوی قرار داد تا سرانجام کتونی ورزشی تایگر کورتز به تولید برسد. سهام داران هر دو شرکت از سهام خود سود قابل توجهی به دست می آورند، اما سهام داران آدیداس رشد ثابت بیشتری در پرداخت سود سهام نسبت به سهام داران نایک در طی چندین سال گذشته داشته اند. نایک با تلفظ نایکی، الهۀ پیروزی یونان باستان، تولید کنندۀ پوشاک،کفش و دیگر تجهیزات ورزشی در سال 1968 توسط فیل نایت و بیل بُوِرمن تأسیس شد.

نایک از چرم و دیگر مواد با کیفیت در تولید کفش های خود استفاده می کند. تصاویر زیر شکل کوک ها در کفش نایک جعلی را نشان می دهد. اگر کفش سفت و سخت است احتمالاً کفش جعلی باشد. اگر یک جفت کفش نایک دارید و عدد SKU آن با عدد موجود روی کفش متفاوت است، کفش جعلی است. اگر قصد خرید اینترنتی محصولات این شرکت از سایت های داخلی را دارید، حتما از پرتالی استفاده کنید که مشخصات کامل را ارائه کرده باشد و نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صمت را در اختیار داشته باشد. اگر کفش نرم و با انعطاف پذیری بالاست، احتمالاً کفش نایک اصل را در دست دارید. برای اولین بار این برند در سال ۱۹۷۸ اقدام به تولید کفش با فناوری ایر کرد که محبوبیت این برند و فروشش را چند برابر کرد. در نوامبر 2019،نایک فروش مستقیم این شرکت از طریق آمازون را متوقف کرد و بیشتر بر روابط مستقیم با مشتریان از طریق وب سایت رسمی و خرده فروشی های ایجاد شده در سراسر دنیا تمرکز کرد.همانطور که مشخص است،نایک در ابتدا با طرحی که در سال 2017 با آمازون برای همکاری در فروش بسته شده بود موافقت کرد تا با کمک آمازون در مقابل تلاش های افراد برای فروش محصولات تقلبی و غیر مجاز توسط شخص ثالث با نام این برند جلوگیری کرده باشد اما بعد به دلایل جلوگیری از تضعیف برند با فروش محصولاتش در آمازون از طریق فروش مستقیم خودداری کرد.