پرفروش ترین مدل های کفش نایک در ۳۰ مدل مردانه و زنانه

این شرکت در سال ۲۰۰۴ Starter و در سال ۲۰۰۸ Umbro را خرید که به خاطر تولید وسایل تیم فوتبال انگلستان مشهور بود. نایک مجموعهای از محصولات را نیز به فروش میرساند، از جمله کفش و پوشاک برای فعالیتهای ورزشی نظیر فوتبال، بسکتبال، دو، ورزشهای رزمی، تنیس، فوتبال آمریکایی، بازیهای ورزشی، گلف، و تمرینهای ورزشی برای مردان، زنان و کودکان. البته ناگفته نماند که هنوز آن زمان (2011) نایک به مکانیزم بسته شدن خودکار بند کفشها دست نیافته بود. نایک به تازگی کفشهای کریکتی با نام Air Zoom Yorker عرضه کرده است که طوری طراحی شده که ۳۰ درصد سبکتر از رقباست. تازهترین موارد اضافه شده به خط تولید، کفشهای Nike ۶.۰, Nike NYX, and Nike SB هستند که برای تختهاسکیت طراحی شدهاند. اولین محصولات آنها کفشهای دو بود. در ژانویه ۲۰۱۳ نایک با روری مکروی قراردادی ۱۰ ساله به ارزش ۲۵۰ میلیون بست که در آن زمان گلفباز شمارهی یک جهان بود.

نایک برای تمرکز مجدد بر خطوط کاری اصلی خود، در دههی ۲۰۰۰ خود را از شر برخی شرکتهای تابعهاش خلاص کرد. خطوط تولید بیشتر بعدها مطرح شدند، نظیر Air Huarache که در سال ۱۹۹۲ آغاز به کار کرد. این شرکت به خاطر شرایط کاری اغلب ضعیف و بهرهکشی از کارگران خارجی با دستمزد پایین در مناطق آزاد تجاری – که کالاهایشان عموما در آنجان تولید میشود – بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است. نایکی Go FlyEase از لولای دوحالته بهره میگیرد که به همراه مکانیسم کشندهی FlyEase، باعث میشوند این کفش بتواند در دو حالت کاملا متفاوت باز یا بسته قرار بگیرد. ازدیگر تکنولوژی های معروف کفش های ورزشی نایک می توان به تکنولوژی نایک ایرNIKE AIR اشاره کرد که در این ویژگی در زیره ی کفش کپسولی مملو از هوا وجود دارد که باعث حرکت راحت تر می شود و لازم به ذکر است که این کیسه از مقاومت بالایی برخوردار است در کفش هایNike Air Presto از این ویژگی استفاده شده است.

نایک در مورد افشای اطلاعات مربوط به شرکتهای طرف قرارداد مردد است. این محصول علیرغم ارائهی آمار مفید، مورد انتقاد پژوهشگرانی قرار گرفته است که میتوانستند با استفاده از ذرات هوشمند پنهانشدنی کوچک، وسایل RFIDکاربر را از فاصلهی ۶۰ پایی در شبکهی حسگر بیسیم شناسایی کنند. یک گروه فعال به نامVietnam Labor Watch با مدرک ثابت کرده است که کارخانجات طرف قرارداد نایک از قوانین حداقل دستمزد و اضافهکار در ویتنام در اواخر سال ۱۹۹۶ تخلف کردهاند، گرچه نایک ادعا میکند که این کار را متوقف کرده است. از سال ۲۰۱۳ نایک مالک دو شرکت تابعهی اصلی است: شرکت Converse و Hurley International. کتانی مردانه مدل NIKE COURT BOROUGH MID از محصولات بندی این برند آمریکایی بوده که ساق بلند است و به خوبی مچ پا شما را کاور می کند.

تنش های عمودی وارده به پا ورزشکار را در راه رفتن طولانی مدت به خوبی جذب می کند و بالشتک های هوایی نیز در این محصول، ماموریت خود را به خوبی انجام می دهد. دفتار اصلی جهانی نایک در اطراف شهر بیورتون قرار دارند اما در واشنگتن کانتی نیز حضور دارند. نایک برای فعالیتهای بیرونی نیز کفش میفروشد، نظیر تنیس، گلف، اسکیتبوردسواری، فوتبال، بیسبال، فوتبال آمریکایی، دوچرخهسواری، والیبال، کشتی، تشویقکنندگان، فعالیتهای آبی، اتومبیلرانی، و دیگر کاربردهای ورزشی و تفریحی. طی دههی ۱۹۹۰ نایک با انتقاداتی در مورد استفاده از کودکان کار در کامبوج و پاکستان در کارخانجات طرف قرارداد برای تولید توپهای فوتبال مواجه شد. هر رشته ورزشی نیاز به طراحی و سبک خاصی از کفش کتانی نایک زنانه دارد (به این دلیل که ورزش های مختلف الزامات متفاوتی نسبت به کفش دارند).