نایکی / نایک – زومیت

این شرکت علاوه بر تولید پوشاک و تجهیزات ورزشی ، فروشگاه های خرده فروشی را با نام Niketown اداره می کند. لبرون جیمز این روزها در فینال NBA درصدد کسب سومین قهرمامی خود به همراه تیم کلیولند کاوالیرز است؛ اما علاوه بر بسکتبال، جیمز در دنیای کسب و کار نیز دستی بر آتش دارد و کمپانی Uninterrupted که توسط وی تاسیس شده، در روزهای اخیر سرمایهای ۱۵.۸ میلیون دلاری را از سوی برادران وارنر جذب کرده است. پس از توافق حاصل شده بین نایکی، اپل در یک طرف و شاکیان پرونده، کاربرانی که بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ دستبند هوشمند نایکی پلاس فولبند را خریداری کردهاند، میتوانند مبلغی را در ازای تبلیغات سوء مبنی بر قابلیتهای ثبت اطلاعات سلامتی، از نایکی دریافت کنند.

تکنولوژی فلاینیت : یک لایه فیبری مقاوم با قابلیت گردش هوا که رویه کفش را می پوشاند. نایکی کفشی با نام Go FlyEase معرفی کرده است که برای پوشیدن آن هیچ نیازی به دست ندارید. حال نایک با توسعهی تکنولوژی واقعیت مجازی خود، بازی نیمار را شبیه سازی کرده است. حتما مشخصات فنی محصول را با مشخصات ظاهری آن در فروشگاه تطبیق دهید. اگر شماره ساخت محصول با شماره ساخت روی جعبه تطبیق نداشت بدون تردید کالا تقلبی است. آدیداس برند آشنای ورزشکاران و حتی بسیاری از مردمی است که ارتباطی با ورزش ندارند؛ برندی که حاصل مشاجرهی دو برادر کفاش بود. در حالی که آدیداس فقط صاحب برند ریباک است.

آدیداس با این که یک برند بزرگ در منطقه است، معتقد است آمریکای شمالی، بیشترین پتانسیل پیشرفت را در آینده دارد. همان طور که قبلا اشاره کردیم کمپانی تولید کننده برند نایک یکی از محبوب ترین مارک های دنیا شناخته می شود که سالیانه نفع کلانی از طریق فروش کفش های خود می برد. این آگهی کارتونی، درونمایهای تخیلی دارد که طی آن بازیکنان مطرح کنونی دنیای فوتبال، این بازی محبوب را از چنگ موجودات کلُن شده که بازی بیروحی را نمایش میدهند، نجات خواهند داد. این برند نیز تا تاریخ امسال حدود ۷۲ سال سن دارد. کفش نایک جدید : شرکت نایک NIKE یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که پر آوازه ترین برند ورزشی جهان میباشد.

در کفشهایی که برای یک فعالیت ورزشی خاص طراحی میشوند، چه کفش نایک باشد یا آدیداس فرقی ندارد اهدافی که هر دو شرکت به دنبال آن هستند یکی است هرچند اسامی فناوری های بکار رفته فرق کند مثلا در مورد یک کفش دویدن ویژگیهایی چون سبکی، راحتی، انعطاف، ضربه گیریِ زیره کفش و مشخصاتی این چنینی در اولویت هستند و وقتی یک مدل برتر از کفش دویدن میخرید مطمئنا ویژگی های مطلوب یک کفش دویدن را در خود دارد و دیگر فرقی ندارد کفش آدیداس باشد یا نایک. نایک (تلفظ صحیح نایکی) که امروز نام و لوگو آن برای همگان آشناست،شرکت آمریکایی چند ملیتی و یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوشاک و تجهیزات ورزشی در جهان است که در سال ۱۹۶۲ توسط Bill Bowerman و Philip Knight تحت نام Blue Ribbon Sport در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد.در سال ۱۹۷۱ دو موسس شرکت نایک تصمیم به تغییر نام شرکت گرفتند و نام Nike را برای آن برگزیدند نام نایک از نام الهه پیروزی در یونان باستان گرفته شده است .