ماجرای این کفش گران قیمت و عجیب چیست؟

قبل از اینکه چین تمام بازار جهانی را تصاحب کند و نیاز تمام مردم جهان را از طریق مونتاژ و تولید برطرف کند، ویتنام از کشورهای به نام در عرصۀ تولید کفش مردانه برند نایک بود. کفش های ایر نایک به شیوه ای طراحی شده اند که هنگام کار با ان ها از وزن کفش کاسته خواهد شد بدون اینکه آسیبی به حرکات و اجرای شما بزنند. از محصولات پر فروش این برند آمریکایی که تلاش کرده تا رویه چند لایه را طراحی کند و همان طور که در عکس هم مشاهده می کنید، بالشتک هوایی در بخش پاشنه دارد. پرز ، دونده ماراتن و گلف باز مشتاق ، از شرکت محصولات مصرفی تحت کنترل خانواده(Johnson & Son )، استخدام شد ، جایی که وی 34 سال را در آنجا گذراند و به عنوان رئیس سابق و مدیر عامل به مقام های برتر رسید.

الیته هوش مصنوعی شرکت نایک به ربات های این شرکت در تولید کفش های هر چه بهتر کمک می کند و بسیار از فناوری های این شرکت مخفی مانده است. این فناوری سبب می شود که با تعبیه چند لایه میانی در کفش و کپسول های گازی در قسمت پاشنه پا کمترین فشار را تحمل کند. نایک ایر : از قدیمی ترین فناوری های این شرکت که سبب می شود هنگام پیاده روی و دویدن کمترین فشار وارده را تحمل کنید در واقع فناوری تپ کامل شده این فناوری می باشد. از جمله آن­ها می­توان به «کفش­های عیسی» منقش به لوگوی نایک اشاره نمود که به لطف 60 سی سی آب مقدس تزریق شده به حباب­های پلاستیکی به علاقمندان این امکان را می­دهد تا بر روی آب راه بروند. به همین دلیل برای پیاده روی های بسیار طولانی انتخاب بسیار خوبی هستند. رویه کفش در برابر اصطکاک مقاوم بوده و فناوری داینامیک فیت ساخته شده و تناسب خوبی با آناتومی پا دارد.

نایک فیت : این فناوری سبب می شود که با یک گوشی هوشمند و نصب اپلیکیشن نایک فیت به وسیله هوش مصنوعی این شرکت ، سایز دقیق پای خود را بفهمید. مقوله ایی که سبب متفاوت شدن EPIC REACT NIKE با دیگر محصولات شد، به کار رفتن فوم در زیر کفش است. اگرچه کفشهای هم رده آدیداس و نایک ممکن است از نظر زیبایی و کیفیتِ ساخت، تقریبا در یک سطح باشند ولی در مورد قیمت، قضیه فرق میکند و قیمت است که فاکتور تعیین کننده اصلی در انتخاب شماست زیرا که بسته به دوری و نزدیکی کشورِ تولید کنندۀ کفش و دیگر عوامل موثر بر قیمتها ممکن است یک مدل کفش آدیداس با قیمت گرانتری از یک مدل کفش مشابه نایک به دست مشتریِ ایرانی برسد یا یک مدل خاص، زمانی وارد بازار ایران شود که مدلهای جدیدتر و پیشرفته تر از برند رقیب در بازار باشد و یا اینکه در یک مدل خاص نمونههای فیک مشابه زیادی در بازار باشند و مشتری را در خرید کفش دچار تردید کنند.

فناوری تپ (TEP) : وجود یک سری کپسول ریز که در قسمت پنجه و پاشنه تعبیه شده بیشترین فشاری که از سطح زمین به پا وارد می شود را مهار می کند. برای اولین بار این برند در سال ۱۹۷۸ اقدام به تولید کفش با فناوری ایر کرد که محبوبیت این برند و فروشش را چند برابر کرد. نایک را می توان پیش رو در فناوری های روز قلمداد کرد. این سوال بسیاری از هواداران برترین برند های کفش جهان است. با توجه به تعهد نایک مبنی بر توانمند سازی افراد، این غول پوشاک ورزشی به وضوح ناراضی است که از کفش­های آن برای رقص با شیطان استفاده شده است؛ در قالب یک بیانیه، این شرکت تاکید کرد که هیچ ارتباطی با MSCHF ندارد. این مدل برای افرادی که علاقه دارند از کفش هایی با لژ بلند تر استفاده نمایند مناسب می باشد.