راز هایی در مورد تولید کفش نایک ایر

چرا که کفش های های کپی با همان ظاهر و قیمت بسیار پایینتر در بازار موجود میباشند. سامان شوزز ارائه دهندهی کفش های اورجینال و های کپی با بالاترین درجه کیفیت موجود در بازار و قیمت مناسب میباشد. نسخه اورجینال این کفش توسط آقای تینکر هتفیلد Tinker Hatfield طراحی شده بود. از مش در رویه این کفش استفاده شده است و همچنین رویه اکنون دارای منافذ گردش هوای بیشتری است که قابلیت تنفسپذیری کفش را در نواحی مانند قسمت قوسدار و بخش جلوی پا افزایش میدهد. نخستین کسی که طرح استفاده از هوای فشرده در کفش را به شرکت نایک پیشنهاد کرد فرانک رودی نام داشت. از کوشن های هوا در اغلب کفش های کمپانی نایک استفاده می شود.

نظریه رودی این بود ” استفاده از هوا در زیر کفش ” . این مدل مناسب استایل های کژوال و اسپرت خیابانی نیز می باشد که البته بیشتر هم این استایل ها در بین جوانان سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. 2)کفش نایک ایر مکس مدل Nike Air Max 97: در این نوع از قطار های سریع السیر ژاپنی برای طراحی الهام گرفته است. در لایه میانی و زیر بخشهای پاشنه و جلوی کتونی نایک ایر مکس محفظههای پر از گاز پلی اورتان غلیظ قرار داردبسیار مقاوم و انعطافپذیری می باشد. در واقع در این تکنولوژی تودهای از هوای فشرده شده در کیسههایی بادوام و مقاوم و در عین حال بسیار منعطف است. اما بالشتک های کفش فناوری نایک ایر با هوای فشرده پر شده است. تکنولوژی نایک ایر یک فناوری رونمایی شده توسط نایک است که با بکار بردن بالشتک هایی پر شده از گاز نیتروژن در کف کقش باعث نرم شدن کفش میشود.

و در برابر هر ضربه یا خم شدن مقاومت دارند.نکته دیگری که درباره فناوری نایک ایر وجود دارد این است که فرد در استفاده طولانی مدت از کتانی فشاری بر روی قسمت عضلات پا، ساق پا احساس نمی کند. به جز این فناوری نایک ایر ضربه وارده به پا را کاهش داده و بعد از وارد شدن هر ضربه با انعطاف پذیری به فرم قبل باز می گردد و حالت اولیه خودش را نگه می دارد. این کوشنها هیچگاه در اثر فشار فرورفته نمیشوند .و به همان شکل اولیه باز میگردند .در نتیجه هر بار که گام بر میدارید .در نتیجه انرژی صرف شده به پای شما باز میگردد. این سری از کفشهای نایک با بهرهگیری از فوم مخصوص و فوقالعاده منعطف تجربه متمایز و منحصر به فردی را برایتان به ارمغان میآورند.

سرعت مشخصه اصلی سری جدید کفشهای ورزشی و اسپرت نایک تحت عنوان زوم یا Zoom است. امروزه کمتر کسی وجود دارد .که برای خرید کفش اسپرت نام نایک را نشنیده باشد. کوشن یا کوسنهای نرم به کار رفته در قسمت کفی کفش همان تکنولوژی ایر نایک (Air Nike) است. که در لایه میانی پاشنه و جلو کفش به کار رفته تا هنگام راه رفتن شما احساس راحتی داشته باشید و پاهایتان خسته نشود. در مجموع این طرح از روی طرح یک مهندس هوافضا الگوبرداری شد.جایگزینی این طرح با فوم های متداولی که در کفی های کفش ها به کار برده می شد سبب جلب نظر بسیاری از خریداران در سرار جهان شد.پس از گذشت زمانی کوتاه از تولید کتانی های سری نایک ایر و جلب نظر بسیاری از ورزشکاران، تولید انبوه این کفش در دستور کار قرار گرفت و موجب ایجاد عصری جدید و اشتغال زایی بسیار در زمینه تولید کتانی های ورزشی گردید.