تکنولوژی به کار رفته در کفش های نایک

این گروه همچنین در گذشته از تکه پاره­های کیفهای «بیرکین» هرمس برای تولید صندل­های «Birkinstock» استفاده کرده است. رویه کفش از جنس چرم مصنوعی به رنگ آبی است که نام و لوگوی نایک به رنگ سبز روی آن خودنمایی می کند.کفی این کفش نیز از جنس لاستیک بسیار منعطف می باشد که در قسمت پاشنه پا برای نرمی و انعطاف و همچنین ضربه گیر بودن بیشتر خاصیت دایره وار دارد.کفی این کفش فاقد دور دوزی می باشد.به طور کلی این کفش یک کفش مناسب پیاده روی و دویدن است. شرکت نایکی در ابتدا با نام محصولات ورزشی روبان آبی (Blue Ribbon sports) در ۲۵ ژوئن سال ۱۹۶۴ توسط بیل بُوِرمن و فیل نایت آغاز به کار نمود و در ۳۰ می ۱۹۷۱ به صورت رسمی به نام نایکی (NIKE) تغییر نام داد. کمپانی آمریکایی نایک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات ورزشی و انواع کفش اسپرت پسرانه نایک است که در سال 1962 توسط فیل نایت و بیل باورمن در ایالات متحده تاسیس شد.

با توجه به تعهد نایک مبنی بر توانمند سازی افراد، این غول پوشاک ورزشی به وضوح ناراضی است که از کفش­های آن برای رقص با شیطان استفاده شده است؛ در قالب یک بیانیه، این شرکت تاکید کرد که هیچ ارتباطی با MSCHF ندارد. خواننده رپ معروف نیز بابت انجام این کار عذرخواهی کرد. این کفش­های شیطانی نتیجه همکاری رپر معروف، لیل ناس ایکس Lil Nas X با یک شرکت سازنده تبلیغات وایرال موسوم به «MSCHF» هستند. نایک فیت : این فناوری سبب می شود که با یک گوشی هوشمند و نصب اپلیکیشن نایک فیت به وسیله هوش مصنوعی این شرکت ، سایز دقیق پای خود را بفهمید. الیته هوش مصنوعی شرکت نایک به ربات های این شرکت در تولید کفش های هر چه بهتر کمک می کند و بسیار از فناوری های این شرکت مخفی مانده است. هر دو شرکت در یک برنامه ی استراتژیک می باشند که تا سال 2020 ادامه دارد.

با بررسی این قسمت متوجه شدیم که برند آدیداس ۲۳ سال سابقه و تجربه کاری بیشتری دارد. در ساخت کتانی مردانه Air Max 270 نایک از دو طرح Air Max 180 و Air Max 93 بهره گرفته است.استفاده از بزرگترین قسمت Air دز قسمت پاشنه که راحتی فوق العاده را برای شما به همراه میاورد. از طراحی تا کیفیت ساخت همه و همه تافته ابدی نایک برای ارائه به مشتری و عرضه به بازار هستند. کارگردان این فیلم برای ساخت سری دوم آن از “تینکرهاتفیلد” طراح کفش شرکت نایکی خواست تا کفشی فضایی و تخیلی یا بهتر است بگوییم، کفشی برای آیندگان طراحی کند تا وقتی مارتی مک فلای (نقش اول فیلم بازگشت به آینده) از1985 به 2015 سفر میکند این کفشها را پوشیده و به سفر خود ادامه دهد. در آن سال شرکت نایک این خلاقیت را مدیون فردی به نام فرانک رودی از مهندسین ناسا بود.

رودولف پس از جدایی از برادرش، شرکت پوما را پایهریزی کرد. نایک ایر : از قدیمی ترین فناوری های این شرکت که سبب می شود هنگام پیاده روی و دویدن کمترین فشار وارده را تحمل کنید در واقع فناوری تپ کامل شده این فناوری می باشد. برای اولین بار این برند در سال ۱۹۷۸ اقدام به تولید کفش با فناوری ایر کرد که محبوبیت این برند و فروشش را چند برابر کرد. وی با کمک برادرش رودولف در سال ۱۹۲۴ کار تولید کفشهای ورزشی را آغاز کرد. باور کنید یا نه؛ به کفش­های ورزشی مدرن «ایر مکس 97» نایک یک قطره خون انسان تزریق شده است! از جمله آن­ها می­توان به «کفش­های عیسی» منقش به لوگوی نایک اشاره نمود که به لطف 60 سی سی آب مقدس تزریق شده به حباب­های پلاستیکی به علاقمندان این امکان را می­دهد تا بر روی آب راه بروند. بر این اساس نایک این کفش­ها را طراحی و عرضه نکرده و هرگز آن­ها را تایید نمی­کند!