تکنولوژی به کار رفته در کفش های نایک

این کفش نایک به عنوان نماد قدیمی مدرسه بسکتبال شناخته شده است که در طراحی جدید شکل و ظاهری جذاب برای آن ایجاد کرده اند. چراکه این برند مطرح و شناخته رنگین کمانی از طرح ها و مدل های مختلف را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. چهار سایز مختلف وجود دارد. به طور کلی، تنوع محصولات نایک به اندازه ای بوده که همه سلیقه ها و ذائقه های مختلف را تحت پوشش خود قرار می دهد. آدیداس اولین عرضه ی سهام خود را را در تاریخ 17 نوامبر 1995 وقتی بورس اوراق بهادار فرانکفرت ملحق شد انجام داد. اکتبر سال گذشته بود که نمونههای اولیه این مدل جالب به معرض دید عموم گذاشته شد. پس چه تفاوتی میان نایک و آدیداس در گذشته وجود داشته؟

هشت درصد از پایگاه تولیدی نایک در آمریکا می باشد. اگرچه اکنون در مقایسه با حجم تولیدات چین، محصول تولیدی ویتنام کم است اما هنوز هم اعتبار خود را در بین ایرانیان حفظ کرده و طرفداران خاص خود را دارد. اولین بار سال 2011 بود که نایک زمزمههای کفشی که بند آن خود بهخود بسته میشود را سر داده بود. این تمام چیزی است با عث گیج رفتن سر هرکسی می شود. لوگوی این شرکت به صورت چک مارک رنگ نارنجی، سر و صدای زیادی در دنیا به پا کرد، به طوری که آرم این شرکت حتی از نام آن معروفتر شد. اولین باری که لوگوی مربوطه در سال ۱۹۷۱ طراحی گشت نام نایک با رنگ نارنجی بر بالای این تصویر نوشته می شد . یکی از چیزهایی که فرایند خرید کفش ورزشی را گیج کننده می کند، انتخاب سایز کفش ورزشی است. رنگ و طراحی این محصول آن را به یکی از اولین انتخابها برای دختران جوان تبدیل کرده است.

کفش زنانه راحت و سبک که دارای طراحی مینیمالیستی بوده و میتواند یکی از انتخابهای عالی برای استفاده روزانه باشد. کف نوآورانه Lunarlon توسط Nike ابداع شد و ۳۰٪ سبک تر از کف سنتی Phylon است و همچنین اجازه می دهد نیروی ضربه به طور مساوی توزیع شود، که به کاهش نقاط فشار دردناک پا کمک می کند. بخش هوای بزرگ آن سبب می­شود بعضی افراد دچار تردید شوند که شاید این کتانی، دوام چندانی نداشته باشد، اما ازآنجاکه زیره آن حفاظتی عالی به آن افزوده است، می­تواند مانع از آسیب ناشی از اشیای تیزی که به کفش برخورد می­کنند شود. این کفش ساختار نیم بوت نئوپرن انبساطی دارد که راحتی زیادی ایجاد می­کند و کفی میانی توری سهتکه و مهندسی شده آن، موجب دوام بیشتر کفش می­شود. برای ورزش های متفاوتی از جمله فوتبال ،کوهنوردی، تنیس و پیاده روی کفش های مخصوص و مناسب برای همان رشته ورزشی طراحی شده است که نتیجه مطلوبتری را به همراه دارد.

در ژانویه ۲۰۱۳ نایک با روری مکروی قراردادی ۱۰ ساله به ارزش ۲۵۰ میلیون بست که در آن زمان گلفباز شمارهی یک جهان بود. این شرکت دارای زیر مجموعههای دیگری است که میتوان به مجموعه آمبرو و کانورس ( تولید کننده کفش آل استار )، کول هان و هارلی اینتر نشنال اشاره کرد. شرکت آدیداس در سال ۱۹۴۸ توسط آدولف داسلر پایهگذاری شد. هر دو شرکت سه نوع محصول تولید می کنند. در ادامه می توانند بارکد مورد نظر را بر روی برچسب پیدا کنند. از بهینه سازی کتانی های تایگر تا تولید اولین کفش نایک و در ادامه تولید کتانی های بسکتبال با نام Air Max همه و همه به اوج گیری برند نایک کمک کردند.