تکنولوژی به کار رفته در کفش های نایک

به سبب استفاده از تکنولوژی FLYKNIT MAX باعث کاهش فشار وارده به پاو انتقال فشار به زمین میگرددو از بروز هر گونه آسیب جلوگیری میکند.از دیگر مزایای این تکنولوژی پخش یکنواخت وزن بدن است. 1)وزن سبک کفش:کوشن های تعبیه شده در کتونی نایک ایر مکس وزن آن رابه گونه ای کاهش داده که نه تنها ازعملکرد آن نکاسته بلکه در استفاده طولانی مدت انرژی کمتری هدرمی رود. اما نامه های او به تولیدکنندگان در ژاپن و آسیا بی پاسخ ماند ، بنابراین نایت از فرصت استفاده کرد. طبق گفته نایک، این تکنولوژی در مقایسه با دیگر طراحیهای مربوط به کفشهای پرطرفدار در بازار، قادر است تا 14 درصد از جذب و کاهش ضربات وارده به پا موثرتر عمل کند.

عرضه جهانی این کفش از 15 آگوست کلید خواهد خورد. این کفش، از لایه میانی فشرده از جنس پلاستیک بهره می برد و مناسب دویدن و راه رفتن و پرش است. این فناوری شبیه تکنولوژی قبلی است، به عبارتی میتوان این دو تکنولوژی را از یک خانواده بدانیم، با این تفاوت که در تکنولوژی Max Air زیره میانی نازک تر و کیسه های هوای فشرده بزرگتری دارد. دقیقا 666 جفت کفش شیطان (اشاره به عدد شیطان) از روز دوشنبه تاکنون به قیمت 1018 دلار در آمریکا به فروش رسیده اند. این کفش در تعدادی محدود و از 25 جولای عرضه شده و در اختیار برخی کاربران ویژه محصولات این شرکت قرار گرفته است.

نایک قرار است که اولین کفش مجهز به این فناوری را تحت عنوان Joyride Run Flykart تولید کند. آدیداس قصد دارد تا اطمینان پیدا کند هیچوقت انبار آنها خالی نمی شود و آماده است تا به صورت موثر با روند تغییرات کنار بیاید. این رنج قیمتی مختلف هر مشتری را وادار به انتخاب در سبد محصولات متنوع می کند. محصولات نایک در گروه کتانی های پیاده روی به محصولاتی مثل Air Max 270, LeBron, Air Jordan, Air Vapor MAX, با تنوع مختلف برای انواع سلیقه ها خلاصه می شوند. عبارت چاپ شده «انجیل لوقا 10:18» بر روی کفش به این آیه از کتاب مقدس اشاره می­کند: «من شیطان را دیدم که مثل صاعقه از آسمان سقوط کرد.» در ادامه بند کفش­ها منقش به یک سری پنج ضلعی برنزی است که بر زیبایی کار می­افزاید.

بیتردید این کفشها میتوانند برای کاربران عادی و ورزشکاران، تجربه متفاوتی را از دویدن و یا پیادهروی به ارمغان آورند اما نگرانی بزرگ دوستداران محیط زیست، آلودگیهاییست که از طریق مواد پلاستیکی دامنگیر طبیعت شده است. باور کنید یا نه؛ به کفش­های ورزشی مدرن «ایر مکس 97» نایک یک قطره خون انسان تزریق شده است! این دانهها همزمان با حرکت فرد، جابجا میشوند و از قسمت جلویی به قسمت انتهایی کفش و یا برعکس حرکت میکنند. این شرکت ابتدا در سال ۱۹۶۲ توسط فیل نایک و بیل باورمن به نام “محصولات ورزشی روبان آبی” تاسیس شد و چندی بعد در سال ۱۹۷۱ این دو تصمیم گرفتند نام شرکت خود را به نایک تغییر دهند. نایک ایر ماکسNike Air max یک خط تولید کفش توسط شرکت نایک، شرکتی است که اولین مدل آن در سال ۱۹۸۷ منتشر شد می باشد.نخستین کسی که طرح استفاده از هوای فشرده در کفش را به شرکت نایک پیشنهاد کرد فرانک رودی نام داشت.که این طرح از روی طرحی در مهندس هوافضا الگوبرداری شد.