تاریخچه نایک – NIKE – فوتبال کالا

فروشگاه اینترنتی مالتینا مجموعهای از بهترین و پرفروشترین کفشها از برندهای معتبر جهانی را در اختیار شما عزیزان قرار داده است، با یک انتخاب دقیق و هوشمندانه میتوانید در وقت و هزینه خودتان صرفه جویی کنید. البته این مدل تنها در اختیار کسانی قرار میگرفت که تجربه منحصر به فرد کمپ فضایی را با موفقیت پشت سر گذارنده بودند. طراحی کاملا نوآورانه نایک و اجرای خلاقانه آن در واحد ایر مکس باعث شد که تمام دنیا تمام قد در برابر آن قرار گیرند، احساس راحتی فوق العاده این کفش تجربه بینظیری را به مشتریان نایک هدیه کرده است. قبل از شکلگیری هویت اصلی این مدل کفش، خط تولید نایک ایر جردن ۱ با تولید مدل جردن ۱ راه اندازی شده بود و سی سال بعد کفش نایک ایر جردن وان رونمایی شد، طرفداران کفشهای برند نایک عموما بر این باورند که استایلهای جدید از این کفش باید طراحی و تولید شود.

ضخیم کردن لایه بالشتکی کفش و قرار دادن زوم ایر در بخش میانی از تغییرات اصلی کفش نایک دانک بوده است. نایک برای تمرکز مجدد بر خطوط کاری اصلی خود، در دههی ۲۰۰۰ خود را از شر برخی شرکتهای تابعهاش خلاص کرد. برای نخستین بار در سال ۱۹۹۱ یکی از محبوبترین محصولات برند نایک با نام Nike Air Huarache به بازار معرفی شد. نام ایر ایزی برای اولین بار در خط تولید نایک معرفی شود و با طراحی پیشگامانه خود دنیای کفشهای ورزشی را به لرزه در آورد. 2)کفش نایک ایر مکس مدل Nike Air Max 97: در این نوع از قطار های سریع السیر ژاپنی برای طراحی الهام گرفته است.

برجستهترین ویژگی این مدل کفش، روکش آن است که به عنوان یک اسکلت خارجی برای پا عمل میکند و تمامی کف پا، سطح پا و مچ پا را در بر میگیرد. این کفش به عنوان نمادی از بدن انسان طراحی شده است، بخش توری بالای آن نیز نشان از پوست انسان دارد، پانلهای به عنوان ماهیچهها و عضلات و حلقههای توری نشان دهنده دندههای انسان دارد. زیره این کفش کاملا یک سره بوده و رویه محکمی دارد. مدل COURT ROYAL که بندی بوده و رویه آن از جیر است. این کفش بطور خودکار بندها را محکم میکند و از فیلم علمی تخیلی «بازگشت به آینده» الهام گرفته است. شرکت نایک اعلام کرد تعداد محدودی کفش Nike Mags که با الهام از فیلم «بازگشت به آینده» ساخته شده در یک مزایده آنلاین فروخته شد. در ادامه کفشهای تولید شده از خط تولید ایر مکس یک مدل دیگر کفش نایک به نام نایک ایر مکس۹۵ به بازار عرضه شد.

کفش نایک ایر مکس ۹۷ با الهام از قطارهای سریعالسیر ژاپنی طراحی شده است. در سال ۲۰۱۲، نایک در همکاری با هنرمندی به نام تام ساکس کفش نایک مارس یارد را با الهام گرفتن از تعاملات این هنرمند با دانشمندان ناسا طراحی و به بازار عرضه کردند. در ادامه همکاری کانیه وست با نایک در مراسم افتاحیه مدل ایر ایزی در سال ۲۰۱۲ مدل جدیدی به نام ایر ایزی ۲ معرفی شد. تعداد محدودی از نایک ایر مگ در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ توسط بنیاد مایکل جی فاکس در یک حراجی به فروش گذاشته شد، بنیاد درآمد حاصل از فروش این مدل را صرف انجام تحقیقات در زمینه بیماری پارکینسون کرد. قبل از ایجاد همکاری با برند آدیداس، کانیه وست در سال ۲۰۰۹ نایک ایر ایزی را منتشر کرد.